Liikluskoolitus

Küsimus: Kas autokooli eksamite sooritamiseks on kohustuslik esmaabitõend või on see vajalik ainult ARK'is?25.06.2013

Kui ma käisin autokoolis viimati ~2a tagasi ja sain kõik tehtud peale autokooli teooriaeksami ja sõidueksami, kas ma nüüd pean uue seaduse järgi sooritama ka pimedas sõidu? Kas on ka kohustuslik autokooli eksamite sooritamiseks esmaabitõend või on see vajalik ainult ARK'is eksamite sooritamisel?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Nagu ma aru saan, jäi Teil autokool lõpetamata ja nüüd tuleb seda teha uue õppekava järgi. Enne autokooli tunnistuse saamist tuleb läbida kolm kohustuslikku lisakoolitust (rahvakeeles öelduna: esmaabi, pimedasõit ja libedasõit). Kas ja kui suures ulatuses peate läbima uuesti teooriakursust või tegema õppesõitu, selgub koolitaja poolt koolituse lõpetamiseks sätestatavatest tingimustest.