Liikluskoolitus

Küsimus: Kas võin rolleriga sõita, kui juhtimisõigus on ära võetud?28.04.2011

Tere,
Olen 39-aastane ning minult on mootorsõiduki juhtimisõigus ära võetud. B-kategooria on muidu olnud alates 1991. aastast.
Kas ma tohin peale uue liiklusseaduse jõustumist sõita alla 50 cm3 rolleriga?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kui sõidukijuhilt on ära võetud B-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus, siis kaasneb koos sellega keeld juhtida igasugust mootorsõidukit. Alates 1. juulist 2011 kehtima hakkava liiklusseaduse kohaselt on mopeed mootorsõiduk ja seega laieneb see keeld ka mopeedi juhtimisele.

Lisada võib veel niipalju, et praeguse liikluskontrolli juures on "vahelejäämise" võimalus korralikule juhile tavaliikluses üpris väike, kuid õnnetusse sattumise korral järgneb juhile tõenäoliselt liiklusseaduses ettenähtud karistus. Kindlasti ei jäta ka kindlustus taolisel juhtumil kasutamata võimalust keelduda kaskokindlustuse lepingu alusel kahju hüvitamisest või esitada tagasinõue (regress) kannatanule hüvitatud kahjude ulatuses.