Liikluskoolitus

Küsimus: Kas õppesõidu ajal võib peale õpilase ja juhendaja autos olla veel reisijaid?09.08.2013

Tere. Kas õppesõidu ajal võib peale õpilase ja juhendaja autos olla veel reisijaid?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Kui läbitakse õppesõitu, toimub see harilikult koolitaja sõidukiga ja kõrvalistmel istub siis vastava tunnistusega sõiduõpetaja. Juhendajaga läbiviidav sõidupraktika toimub üldreeglina isikliku autoga ja juhendajale on selleks väljastatud Maanteeametist asjakohane tunnistus. Liiklusseadus ei piira nõuetekohaselt turvavarustusega kinnitatud sõitjate viibimist antud sõidukites valmistaja poolt ettenähtud istekohtadel õppesõidu läbiviimise või sõidupraktika ajal.