Liikluskoolitus

Küsimus: Kas pärast autokooli ja enne ARK-i eksamit võib oma juhendajaga teha õppesõitu ja mis on siis dokumendiks? 09.08.2013

Tere. Kas perioodil, mil koolieksamid on sooritatud, aga ei ole jõutud veel ARKi eksamitele, võib oma juhendajaga teha õppesõitu ja mis on siis selle õppesõidu dokumendiks? (kas õpingukaart või autokoolitunnistus)

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Autokooli lõpetamisel tagastab koolitatav autokoolile oma õpingukaardi ja talle väljastatakse vastava kategooria mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus. Edasise sõidupraktika ajal enne liiklusregistri eksamite sooritamist peab sõidupraktika läbijal olema kaasas kooli poolt väljastatud mootorsõidukijuhi koolituskursuse tunnistus ja isikut tõendav dokument.