Liikluskoolitus

Küsimus: Kui vanalt saab minna autokooli ja kui vanalt registrisse eksamile?24.09.2013

Tere!
15,5-aastane noor soovib õppida koos vanema õega autokoolis. Kui ta teeks seejärel riikliku teooria- ja sõidueksami 17-aastaselt (et 18-aastaselt hakata sõitma), kas siis veel kehtib autokooli lõputunnistus?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Minu andmetel saab teooriaeksami sooritada esmaste juhilubade saamiseks mitte varem, kui 6 kuud ja sõidueksami mitte varem, kui 3 kuud enne 18 a saamist. Autokooli tunnistus on tähtajatu ehk kehtivusega kogu eluks.