Liikluskoolitus

Küsimus: Kas sõidu õpingukaardil on ka mingi kehtivusaeg?06.10.2013

tere
Sooviks teada, kas sõidu õpingukaardil on mingi kehtivusaeg ka? Käisin aasta tagasi autokoolis aga pole veel ühtegi eksamit ära teinud aga koos juhendajaga sõidan pidevalt veel.
Ette tänades,

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Õpingukaardi kehtivusaeg võib olla märgitud selle esiküljele. Märke puudumisel võite informatsiooni õpingukaardi kehtivuse kohta saada koolitaja käest. Kindlasti ei ole õpingukaart asendusdokument juhilubadele vaid see on mõeldud sõidupraktika omandamiseks enne juhilubade saamist. Minu arvates ei peaks sõidupraktika läbimise aeg olema üle ühe aasta, kuigi hetkel on see seadusandlikes aktides täpselt määratlemata.