Liikluskoolitus

Küsimus: Kui mul on hobutreileri vedamiseks vaja BE kategooriat, kas C kat olemasolul on selle taotlemine lihtsustatud?30.10.2013

Mul on vaja vedada hobutreilerit ja lugedes eeskirja, pean omandama BE kategooria. Mul on C kategooria olemas, kas mul on võimalik teha eksamit lihtsamal viisil või pean läbima kogu BE kategooria koolituse?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

BE kategooria omandamine on lihtsam ja oluliselt odavam. Olenevalt Teie edasistest plaanidest on Teil võimalik omandada siiski CE-kategooria juhtimisõigus, millega kaasneb BE-kategooria juhtimisõigus. C-kategooria juhtimisõiguse olemasolu BE-kategooria omandamisel aga mingeid eeliseid ei anna.