Liikluskoolitus

Küsimus: Kes peab autos kõrva istuma kui sõidan 16-aastase piiratud juhtimisõigusega juhiloaga?08.01.2014

Kui saan kätte 16-aastase piiratud juhtimisõigusega juhiloa, kas võin sõita ainult vanematega või näiteks ka vanaemaga, kellel on load olnud juba üle 10 aasta ja rikkumisi ei ole?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Piiratud juhtimisõigusega isik võib autot juhtida tingimusel, et tema kõrval on seaduslik esindaja või seadusliku esindaja kirjaliku nõusolekuga isik, kellel peab olema B-kategooria mootorsõiduki kehtiv juhiluba vähemalt kaks aastat.

Seega võib kõrvalistujaks olla ka vanaema, kui ta vastab eelpoolnimetatud nõuetele, kuid lisaks muudele dokumentidele peab olema sõidu ajal kaasas seadusliku esindaja (lapsevanema) kirjalik nõusolek selleks.