Liikluskoolitus

Küsimus: Kas võib juhtida AM kategooria sõidukit, kui ei oma mingit juhtimisõigust, aga olen 44 aastat vana?21.03.2014

Kas võib juhtida AM kategooria sõidukit, kui ei oma mingit juhtimisõigust, aga olen 44 aastat vana?

Vastus: Henn Rebane, autoinsener, teooria- ja sõiduõpetaja, OÜ Autosõit Tallinna autokooli direktor, Autosõit OÜ, www.autosoit.ee

Vastavalt Eestis kehtivale liiklusseadusele võib mopeedi juhtida isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari.

Seega ei ole Teil 44-aastasena praeguse seaduse järgi juhiloa omamine kohustuslik, kuid täitma peate kõiki liiklusseaduses sätestatud nõudeid.