Äriõigus

Küsimus: Kuidas osa müümisel juhatuse liikme staatusest lahti saada?01.03.2012

Soovin firma osaluse maha müüa, aga juhatusest see mind ei taganda. Olukord on vähe keeruline, sest võrdsed juhatuse liikmed ja omavahel kokkuleppele ei jõuta (juhatuse esimees puudub). Samas ei sooviks jääda juhatuse liikmena firmasse, millega muidu enam seotud ei ole. Seaduse järgi valitakse juhatus 3-ks aastaks ja see aeg on läbi, samuti on firma põhikirja järgi igal juhatuse liikmel õigus esindada firmat eraldi - kas on mingi võimalus, et saaksin tagasi astuda ka juhul, kui teistelt juhatuse liikmetelt vastust ei saa?

Vastus: Jüri Sirel, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ, http://sirel.com/