Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistul on õigus keelata korteri välisukse vahetust põhjendusega, et see erineb teistest ustest?11.05.2012

Tere!
Kas korteriühistul on õigus keelata korteri välisukse vahetust põhjendusega, et see erineb teistest ustest?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, on küll õigus keelata. Korteri välisukse näol on tegu korteriomandi kaasomandi esemega, mille säilimise ja korrashoiu eest kannab vastutust korteriühistu.
Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.