Lepinguõigus

Küsimus: Kas on õigus nõuda toote asendamist, kui esinduses anti Ungaris toodetud telefoni asemel Hiinas toodetu?30.01.2013

Tere,
telefon käis hoolduses. Sain tagasi, tehti tarkvarauuendus. Nüüd viisin jälle tagasi. Täna sain kätte, öeldi, et vahetati sisu jne ära. Oli hea meel, et korda sai. Kodus avastan, et telefonil pole mitte midagi vahetatud, vaid uus telefon täiesti. Minu kurvastuseks on see toodetud Hiinas, mitte Ungaris, nagu esimene. Mina ei ole kunagi soovinud Hiinas toodetud tehnikat endale. Kas on mul mingit õigust lepingut lõpetada või nõuda toote asendamist? Leping on tähtajaline ja telefon saadud tasuta.

Vastus: Taivo Saks, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Taivo Saks & Partnerid OÜ, www.tsp.ee

Arvan, et üksnes teie geograafilised eelistused ei anna õigust telefoni tagastada. See oleks põhjendatud ikka juhul, kui tootel mingi viga oleks.