Liiklusõigus

Küsimus: Kui vahele jääda ilma juhtimisõiguseta sõitmise eest, siis kunas trahv kehtima hakkab?17.11.2017

Kui vahele jääda ilma juhtimisõiguseta sõitmise eest, siis kunas trahv kehtima hakkab? Kas siis kui trahv on makstud või alates sellest kui trahv on kättesaadav? Sai võetud 10 kuu peale ja autokool on pooleli.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Trahv hakkab kehtima otsuse jõustumisest. Trahvi e. karistuse karistusregistrist kustutamise 1 aastane tähtaeg hakkab kulgema trahvi tervikuna tasumisest e. ajatatud trahvi korral viimase osamakse tasumisest.

Kui kool on pooleli, kuid juhtimisõiguse saamine on prognoositav mõne lähema kuu jooksul, siis tuleks pigem mõtelda, kas trahvil üldse lasta jõustuda.