Perekonnaõigus

Küsimus: Kust alustada, et taotleda lapse hooldusõigust?16.09.2014

Tere!
Mul tekkis selline küsimus, et kas ja kuidas oleks minul võimalus taotleda lapsele hooldusõigust? Ei julge last emaga jätta sellepärast, et ema ainult närvitseb minuga koos olles. Ei tea kuidas ta käitub lapsega kui ta temaga kahekesi on. Ema ise elab sõbrannaga koos ja nii kui last ei ole või kui laps magama pannakse siis joovad. Ise elan üksi 2-toalises korteris. Ema käib nüüd ametlikult tööl, 600 eurot on palk. Sellest 350 eurot on korteri üür plus kommunaalid. Aga on juhtunud nii, et ema ei jõua õigeks ajaks tööle ja on alkohaisud juures. Ma ei oska enam ise midagi teha.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite taotleda lapse ühise hooldusõiguse osalist/täielikku lõpetamist, peaksite kohtule esitama vastava avalduse ja tasuma riigilõivu 10 eurot. Avalduses peaksid sisalduma andmed menetlusosaliste kohta, avalduse aluseks olevate asjaolude kirjeldus ja Teie selgelt väljendatud (ja põhjendatud) nõue.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand