Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elukaaslane võib ema ja lapsed majast välja tõsta?19.11.2014

Tere. Kas elukaaslasel (mehel) on mingit õigust naine ja naise lapsed majast välja tõsta kui nad pole olnud abielus ning nõuda "tagantjärele" üüriraha kui majja on kolitud kui elukaaslane? Ja kas on õigust keerata kinni elekter ja vesi, kaotada pesemisvõimalused ning ehitada kinni maja küttekeha, et sinna ligi ei saaks?

Aitäh!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere,

Kui naise ja naise laste poolt kasutatav eluase kuulub mehele, on mehel õigus otsustada, kes talle kuuluval elamispinnal viibib.

Kui mees suudab tõendada üürilepingu olemasolu, on tal iseenesest õigus nõuda nö maksmata jäänud üüriraha, kuid nagu märkisin, peaks mees olema võimeline tõendama, et poolte vahel on sõlmitud kehtiv üürileping.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand