Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatise väljanõudmise kohtumäärus on tühine, kui seal on üks punkt valede andmetega?13.01.2012

Tere. Minu küsimus oleks siis järgmine, et kui kohtumääruse resolutsiooni üks punktidest on vigane (teine tsiviilasja number, teised nimed ja teistsugune otsus), kas see kohtumäärus on siis õige? Kas ma pean vastavalt sellele määrusele käituma?

tsiviilasi: elatise väljanõudmise suhtes.
menetlustoiming: menetluse lõpetamine.

Kas on mingid seaduse paragrahvid selle kohta, et vigane dokumet on vale?

ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kindlasti ei ole kohtulahend tühine, kui selle resolutsiooni on ekslikult sattunud mõned ebatäpsused. Üldjuhul sellised vead ei mõjuta kohtulahendi sisulist kehtivust. Vigade parandamiseks pöörduge vastavasisulise taotlusega kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand