Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas leida oma bioloogiline isa?10.09.2012

Tere,

minul lihtne küsimus, kuidas on võimalik leida oma bioloogilist isa kui nimi on teada? Ehk on neid inimesi Eestimaal rohkem kui üks. Segadust ei tahaks ju külvata :).
Olen ise veidi üle 30a mees. Olin imik, kui jäin emaga isa lahkudes kahekesi. Kuidas oleks õige toimetada?
Kusjuures sünnitunnistusele märgiti tol ajal ainult isa eesnimi, jäin ema neiupõlvenimega.
Tänud ette suunava info eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjoontes on isikuandmed salastatud, seega kahtlen, et Teile nö küsimise peale ametiasutustest oma isa kohta informatsiooni antakse. Seda enam, et tegemist ei ole Teie seadusliku isaga, st isikuga, kes oleks sünnitunnistusele kantud Teie isana.

Pigem kaldun arvama, et võite vajalikku infot hankida läbi interneti, kasutades erinevaid otsingumootoreid või uurida isiklikult nt inimestelt, kes elavad/elasid temaga samas piirkonnas (seda muidugi eeldusel, et teate tema elukohta).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand