Perekonnaõigus

Küsimus: Mitu päeva kuus peaks laps olema isa juures?20.11.2012

Mitu päeva kuus peaks laps olema isa juures? Kas seadus seda reguleerib? Vanemad on lahus. Tavaliselt laps elab ema juures. Laps käib isa juures iga kuu ainult 6 päeva.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seadus ei anna konkreetset päevade arvu, kui palju peaks laps suhtlema lahus elava vanemaga. Ilmselgelt peaks suhtlemine lahus elava vanemaga olema piisavalt tihe lähedase suhte säilitamiseks lapse ja vanema vahel.

Konkreetses suhtlemiskorras peavad vanemad omavahel kokku leppima, arvestades eeskätt lapse heaolu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand