Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas tühistada kohtuotsus elatisraha nõude osas?28.11.2012

Tere,
Olen juba seitse aastat tulutult lastele elatisraha oodanud, siis lõpuks sain laste isaga sellisele kompromissile, et edasi kasvatab tema meie lapsi. Olin sellega nõus, kuna kaotasin kodu, sest ei suutnud üksi hakkama saada.
Tahaksin sõjakirve maha matta ja kohtuotsuse tühistada, kuna olen otsustanud, et nii on lastele parem, peaasi, et oleks rahu.
Kuna kohtuotsus oli Ida-Viru Maakohtus, siis kuhu ma peaks pöörduma praegu, kuna elan praegu hoopis Tallinnas?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtuotsust tühistada pole võimalik ega ka vajalik. Kui asjaolud on muutunud, tuleb lihtsalt vastavalt sellele käituda ehk siis loobuda faktiliselt elatise nõudmisest laste isalt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand