Perekonnaõigus

Küsimus: Kui abiellun välismaalasega välismaal, kas siis abikaasal on õigus Eestisse sissesõiduks?28.01.2013

Tere! Mu kallim elab juba 6 aastat Küprosel, pärit on ta aga Indiast ja siiani pole Küprose riik talle sealseid dokumente teinud. Nüüd otsustasime abielluda ja et ta Eestisse koliks. Kui ta aga hakkas taotlema viisat siia tulekuks, siis keelduti ja nüüd otsime muid võimalusi. Minu küsimus oleks, et kui me abielluksime Küprosel, kas tal oleks õigus tulla peale seda minuga Eestisse? Aitäh!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elukaaslasega abiellute, on temal kui Euroopa Liidu kodaniku pereliikmel õigus taotleda Eesti viisat.

Rohkem informatisooni antud teema kohta leiate järgnevalt veebiaadressilt: http://www.vm.ee/?q=node/4897

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand