Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik hakata lapse eestkostjaks ilma lapsevanema nõusolekuta?01.02.2013

Tere. Soovin hakata alaealise lapse eestkostjaks, kuid lapse ema pole sellega nõus. Lapse ema kuritarvitab alkoholi. Tema juurde koju on korduvalt kutsutud politsei, sest ta rikub öörahu. Joomingutel osalevad ka mehed. Laps on mingil ajal viibinud lastekodus. Kuna laps on äärmiselt tore ja sõbralik, siis selline eluviis pole kindlasti lapsele turvaline, kuid last uuesti asenduskoduteenusele saata poleks ka hea. Tänan.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse vanematelt pole hooldusõigust ära võetud, ei saa Te lapse eestkostjaks hakata.

Kui lapse eest kohaselt ei hoolitseta, peaksite pöörduma oma murega lastekaitsespetsialisti poole, et juhtida sellele olukorrale tähelepanu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand