Tööõigus

Küsimus: Tähtajaline tööleping lõpeb, millal muutub see tähtajatuks?14.11.2011

Tere.
Kui mul on tähtajaline leping 15. novembrini. Ja mulle sellel päeval näiteks ei öelda, et mulle pole tööd anda või, et ei vajata mind enam. Ja ma 16. novembril tööle lähen ja mulle tööd edasi antakse, kas siis muutub mu leping automaatselt tähtajatuks? Ja kui mulle antakse allkirjastada jälle paar päeva hiljem tähtajaline leping, kas mul on kohustus siis too allkirjastada? Või ongi mul siis tähtajatu leping?

Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui töötaja jätkab tööd peale tähtaja möödumist, siis arvates ajast, mil tööandja sellest teada sai, on temal aega 5 päeva avaldada teistsugust tahet. Vastasel juhul loetakse tööleping tähtajatuks. Viide: TLS § 80 lg 3.
Samas tuleks silmas pidada ka tähtajalise lepingu järjestiku sõlmimise piiranguid, sest 5-aastase perioodi jooksul rohkem kui kaks korda sõlmitud tähtajalise lepingu puhul loetakse töösuhe algusest peale tähtajatuks.
Selgeid suhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu