Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib nõuda valesti makstud palka tagasi?16.11.2011

Tere!

Selgus, et töötajale on aasta algusest makstud valesti palka ja nüüd peab ta selle tööandjale tagasi maksma. Mis on töötaja õigused? Arvestades, et töötaja vahetas firmasiseselt töökohta ning pärast seda hakati valesti tasustama ja ta arvas, et ilmselt nii ongi ja palgalehel on vaid kirjas töötunnid ning summa, pole kirjas üksiku töötunni maksumust.

Ette tänades,

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 39 aegub tööandja poolne töötasu tagastamise nõue 12 kuu möödumisel. Samas ei saa seda automaatselt töötaja töötasust ühepoolselt kinni pidada. Kuna ühekordne väljamakse võib töötaja jaoks olla koormavalt suur ja tema ei ole tekkinud olukorras süüdi, siis soovitaksin sõlmida kirjaliku kokkuleppe, mille alusel töötaja maksab igakuiselt graafiku alusel enamsaadud summa tagasi.
Küsimuses olevate ridade vahelt loen välja, et olukorra võis põhjustada ebaselge sõnastusega tööleping või selle lisa. Imselt tuleks kasuks, kui tööandja laseks oma töösuhteid puudutava dokumentatsiooni spetsialistil üle vaadata.
Võit-võit kokkuleppeid ja töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu