Tööõigus

Küsimus: Kas öötöö eest ei peaks lisatasu saama?24.11.2011

Mure siis selline, et tööpäevad venivad (väga tihti) pikaks, lausa poole ööni. Olen tööl graafikuga, umbes 13 päeva kuus. Üle 22.00 minevaid töötunde ei tasustata 1,25 kordselt. Tööandja ütleb, et summeeritud tööaja ja kuupalga puhul see ei kehti. Normtundide arv tuleb täis ja iga kuu on sama palk, kuupalk siis. Öötunde on päris palju. Töölepingus pole selle kohta midagi. On vaid, et töötaja asub tööle täistööajaga ja töötaja brutopalk on...eurot kuus. Töötaja töötab hilistel tundidel järgmistel juhtudel: kui maja üldine töökorraldus seda nõuab. Kas tööandal on õigus?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Kui tööaeg langeb ööajale (kell 22.00 kuni 6.00), maksab tööandja töö eest 1,25-kordset töötasu, kui ei ole lepitud kokku, et töötasu sisaldab tasu ööajal töötamise eest.

Antud sõnastusest ei loe ma välja kokkulepet nn. hiliste tundide tasustamise kohta.
Kuupalk või summeeritud tööajaarvestus pole mittemaksmise argumendiks. Kui konkreetne kokkulepe puudub, tuleb maksta.

Õiglust töösuhtesse.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu