Tööõigus

Küsimus: Kas 2012. aastast on muutunud puhkusetasu arvestamise kord?27.01.2012

Tere,
Olin puhkusel 22.12-30.12. Puhkustasu arvestatud 148.52 eurot. Kuutöötasu on 696.00 eurot. Detsembris on mulle arvestatud 15 tööpäeva eest 497.15 eurot, seega kokku 645.67 eurot, täiskuu töötasust 50.33 eurot vähem. Minu küsimuse peale, miks on mulle arvestatud vähem, kui kuus ette nähtud, sain vastuseks, et vastavalt keskmise töötasu arvutamise määrusele.
Lisan juurde ka eelneva 6 kuu arvestuse:
juunis 13 tööpäeva, arvestatud 452.40 eurot, puhkustasu 564.19 eurot (20.06-08.07.);
juulis 15 tööpäeva, arvestatud 497.40 eurot;
august 13 tööpäeva, arvestatud 393.40 eurot, lisatasu 150.00 eurot, puhkustasu 404.05 eurot (08.08.-21.08.);
septembris 22 tööpäeva, arvestatud 696 eurot;
oktooberis 21 tööpäeva, arvestatud 696 eurot, + listasu 132 eurot;
novemberis 22 tööpäeva arvestatud 696 eurot.
Milline on Teie arvamus? Nagu aru saan, on alates 01.01.2012 uue keskmise töötasu määruse järgi ikkagi nii, et nn. kuupalgalistele alla selle puhkusetasu + töötasu ei tohiks olla. Aga ka varem oli selline määrus. Kas tõesti eelmisel aastal kehtinud keskmise päevatasu arvestamine puhkuseks ei luba arvestada töötajale soodsamat varianti.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Puhkusetasu arvestamise kord on tõesti muutunud ja seda juba varem. Selle arvutusmetoodika järgi võib töötaja tõesti saada puhkusetasu teatud puhkuse ajastuse korral vähem, kui tema kokkulepitud kuutasu. Tean, et paljud tööandjad on niikaua, kuni nende rahaline seisukord võimaldab, rakendanud töötajale soodsamat vana korda. Üleminek uuele korrale tekitab töötajates pahameelt, kuigi tööandja on juba mõned aastad talitanud töötajale soodsamalt.
Täpsema vastuse saamiseks soovitan pöörduda sama küsimusega www.rmp.ee .

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu