Tööõigus

Küsimus: Kui palju vabu päevi peab töötajale nädalas võimaldama?01.06.2012

Olen töötanud terve aasta klienditeenindajana kaltsukas. Tööpäevad on E-R 10-17 ja L- 10-15.
Nüüd 1. juunil saan ametlikult tööle ja öeldi, et 1 vaba päev nädalas. Ülemus ei ole nõus mulle andma 2 vaba päeva, kui isegi saan, võetakse see palgast maha.
Selliste kellaaegadega tuleb kokku 40h nädalas. Kuidas ma saaksin nõuda endale vabu päevi, sest mul ei hakka enda elu olemagi? Ammugi tervislikult ei saa ma olla tööl nii palju.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Eeldan, et tegemist on summeeritud täistööajaga.

Iganädalane puhkeaeg summeeritud tööaja arvestuse korral peab võimaldama töötajal nädalas puhata vähemalt 36 tundi järjest (TLS §52 lg2).

Kui töö seda võimaldab, on kahe järjestikku vaba päeva saamine kokkuleppe küsimus, kuid täistööaeg eeldab siiski nädalas 40 tundi töötamist.

Vastastikust mõistmist ja koostööd soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu