Tööõigus

Küsimus: Kui pikalt tuleb tööandjale ette teatada tasustatud isapuhkuse väljavõtmisest?19.12.2012

Tere,

Kui pikalt tuleb tööandjale ette teatada tasustatud isapuhkuse väljavõtmisest?
Küsin seepärast, et olen raseda naise tugiisik, soovin sünnituse juures viibida aga väga raske on sündmust päevapealt ette planeerida.

Ette tänades,

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (TLS § 69 lg 3).
Isal on õigus saada kokku kümme tööpäeva isapuhkust kahe kuu jooksul enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva ja kahe kuu jooksul pärast lapse sündi (TLS § 60).

Isapuhkust tasustatakse keskmise töötasu alusel alates 01.01.2013.a.

Toredat uue ilmakodaniku ning pühade ootust!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu