Tööõigus

Küsimus: Töölepingu lõpetamine katseajal07.05.2011

Töötasin ühes firmas ostjana. Mul oli katseaeg ja olin antud firmas töötanud kaks kuud. 05.05.2011 kutsuti mind juhataja juurde ja mulle öeldi, et ma olen kahjustanud firma mainet ja koostöö ei laabu ning seetõttu öeldakse mulle erakorraliselt tööleping üles. Minuga lõpetati tööleping katseajal Töölepingu seaduse § 88 p 6 alusel. Ütlesin, et sellele ülesütlemisavaldusele ma alla ei kirjuta, sest mina ei ole kuidagi firma mainet kahjustanud. Kuid ikkagi pidin firmast lahkuma. Kas mul on õigus vaidlustada Töövaidluskomisjonis minuga sõlmitud töölepingu ülesütlemine § 88 p 6 alusel ja nõuda töölepingu lõpetamist teise paragrahvi alusel?
Mida peaksin tegema?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu ülesütlemist vaidlustada on alati õigus, kui tunnete, et Teie õigusi on rikutud. Vaidlustamise tulemuslikkus sõltub aga ülesütlemise asjaoludest ja selle vormistamisest. Teiega sõlmitud töölepingu ülesütlemise avaldust nägemata ja täiendavaid asjaolusid teadmata ei saa ma Teile kindlat vastust anda, kuid küsimuses oleva info põhjal on alust arvata, et Teiega ei ole toimitud õigesti. Soovitan minna konsultatsioonile töövaidlustega tegeleva spetsialisti juurde ja koos temaga otsustada töövaidluskomisjoni pöördumine. Läbipaistvat hinna ja kvaliteedi head suhet saan soovitada lingil: http://www.metiabi.eu/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=7&Itemid=53&lang=et , kuid internetiotsinguga leiate kindlasti ka teisi võimalusi.
Soovides nii õiguse kui õigluse võitu:

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu