Tööõigus

Küsimus: Koolitus puhkuse ajal07.05.2011

Kas tööandjal on õigus määrata töötajale koolitus töötaja korralise puhkuse ajal?
Kui jah, kas tööandja peab koolituse aja töötajale hüvitama?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Puhkuse ajal koolitusele saata ei ole üldjuhul õige. Tööandjal on erandjuhul õigus puhkus katkestada TLS § 69 lg 5 alusel, hüvitades puhkuse katkestamisega tekkivad kulud (nt väljaostetud reis vms). Puhkuse katkestamine peab olema väga hästi põhjendatud.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu