Paari- ja peresuhted

Küsimus: Mida pean tegema, kui minu 8-aastane poiss tahab kodust ära minna?14.05.2014

Tere
soovin teada, mida pean tegema, kui minu 8-aastane poiss tahab kodust ära minna?

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Nii vähese informatsiooni põhjal on raske öelda. Kõige lihtsam vastus oleks - rääkige oma lapsega. Küsige temalt, mis teda vaevab. Võimalik on, et laps tunneb ennast kodus halvasti peresuhetest tulenevate pingete vm. pärast. Laps võib kasutada ka väljendusviisi ( a la "lähen minema" ), mida sarnases olukorras on kuulnud täiskasvanuid kasutavat.
Pereprobleemide puhul soovitan pöörduda pereterapeudi poole.

parimatega,
Siiri Tõniste