Paari- ja peresuhted

Küsimus: Ei ole võimalik arutada, mis saab pärast meid23.05.2011

Elame koos üle 25 aasta. Mõlemal on eelnevast elust lapsed. On ka ühine laps. Mees on eelmisest abielust lahutamata. Koos oleme soetanud uue kodu, kuid mis saab peale meid (meie majast) - mees ei lase sel teemal üldse arutada. Vastus on - ootad mu surma või?
Muidu on läbisaamine normaalne, kuid seda teemat arutada ei saa, mida teha?

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Soovitan Teil endale see teema esmalt juriidiliselt selgeks teha s.t. konsulteerida juristiga.
Leida vastused küsimustele, kellel on õigus teie praegusele majale olukorras, kus mehe eelmine abielu on lahutamata.

Edasi on kergem seda teemat ka mehega arutama hakata.
Kui Teil on ainult küsimused ja mitte konkreetseid ettepanekuid, on mehel ka lihtsam ebamugavast teemast eemalduda.
Kui mees näeb, et Teil on selle teemaga tõsi taga - olete käinud juba juristi juures, on tal ehk enam motivatsiooni vähemalt asja edasi arutada.

parimatega,
Siiri Tõniste