Paari- ja peresuhted

Küsimus: Mida teha kui 7-aastane laps on vägivaldne nii koolis kui kodus?12.12.2014

Esitan küsimuse siia, kuna ikka veel on laps järjekorras aga mure kasvab. Kuhu pöörduda lapsega, et saaks kiiret abi lapse mõistmiseks ja toetamiseks. Reageerib juba kõigele kätega, seda nii koolis kui õega. Seleta mis sa seletad aga tulemust ei näe. Ootame juba oktoobrist kliinilise psühholoogi aega. Vahetasime lapsel kooli, sest mahajäämine 29 lapsega klassis oleks ainult suurenenud. Uus kool väidetavalt meeldib, uus kodu meeldib, aga koolis kaasa ikka teha ei taha. Olen väga mures.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Minu soovitus teile oleks pöörduda pereterapeudi poole. Selles vanuses lapse käitumisprobleemide taga on enamasti pinged peresuhetes. Pereterapeutide kontaktid leiate www.pereterapeudid.ee.
Palju pereterapeudid töötavad eravastuvõtus, kus töö on tasuline, kuid näiteks Tallinnas Perekeskuses, EELK Perekeskuses ja Tartus Laste Tugikeskuses saate vastuvõtule ka tasuta.

parimatega,
Siiri Tõniste