Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kas saan võtta äiale lähenemiskeelu, kuna ma ei taha temaga suhelda?12.01.2015

Tere!
Minu lugu on keeruline. Ei teagi kuhu pöörduda. Nimelt elan ma juba 7 aastat koos oma lapse isaga. Meie suhted tema isaga ehk siis minu äiaga on algusest peale väga halvad olnud, mistõttu otsustasin temaga mitte suhelda. Jäin rasedaks ja äiale see ei meeldinud. Ta püüab minu ja minu mehe elu kontrollida, kuigi see on meie elu ja meil on ka omad tegemised. Minu äi on mind ahistanud ja tüüdanud juba 7 aastat umbes ja ma ei suuda enam kuskil elada ega käia. Oleme mehega vahetanud üürikortereid mitu korda, kuna ta on meid üles leidnud kogu aeg. Ta käib igal pool mind tüütamas, mu töö juures. Igal pool! Ta ei saa aru, et ma ei soovi temaga suhelda. Mu elukaaslane käib välismaal tööl ning kui tal on puhkus, siis nad külastavad vahetevahel minu äia, aga minul puudub soov sinna minna, aga äi ei saa aru sellest!! Kas mul on mingigi võimalus lähenemiskeeld võtta sellele isikule, kui ta on minu äi? Tundub ebareaalne, aga ma ei suuda elada ega talle selgeks teha, et ma ei soovi temaga suhelda. Ta arvab, et kuna mina ei taha minna temale külla, et siis keelan ka oma elukaaslasel meie pojaga temale külla minna, aga see ei ole nii. Minu elukaaslane käib tal külas just nii tihti kui mu mehel soov ja võimalus on.

Palun andke nõu!

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Tere!
Lähenemiskeelu teema läheb juriidika alla ning pole minu kompetents. Teie kirjutatu põhjal ei saa ma aru teie ja äi suhte olemusest. Miks on suhted halvad olnud ja kui need on halvad, miks siis tema tahab teiega suhelda ning hoolimata teie soovimatusest suudab teid siiski ahistada ja tüüdata? Ei oska teile muud nõu anda kui kinnitada, et kui te ei soovi äiaga suhelda, siis on teil see õigus. Mehel te ei keela oma isaga suhtlemist - see on hea, endal teil automaatset kohustust äiaga suhelda ei ole.