Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kas on võimalik üleüldse armukadedust ravida ja mismoodi?12.01.2015

Tere.
Kas on võimalik üleüldse armukadedust ravida ja mismoodi? Kas see on ravitav? Kas on võimalik ravimitega, sest muidu jutust ei piisa, me oleme ise selle läbi rääkinud ja aeg-ajalt saab sellest aru ja tunnistab või mulle juba tundub, et ta sellega tahab mind veel suuremasse hirmu kiskuda, et ta tunnistab. Ma enam ei oska, see on juba igasugu piirid ületanud. Ma olen ise juba kriitilisel piiril.

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Tere!
Olgu vihjena öeldud, et armukadedusest tuleb varsti juttu "Kolm naist paadis" saates. Üldiselt on armukadedus kas adekvaatne reageering sellele, et teine tundub olevat rohkem pühendunud teistele või muule kui partnerile või ülereageering st nähakse tonti seal, kus seda pole. Kas teie peate silmas seda teist varianti? Kui nii, siis selle juured on armukadetsejas endas - tema enda hirmudes ja vastamata vajadustes noores eas ning kahjuks ainult teie pingutustest ei piisa. Kindlasti on võimalik eneseabi vormis teemat enda jaoks lahata, aga üldiselt soovitan siiski psühholoogi või terapeudi poole pöörduda.