Paari- ja peresuhted


Küsimus: Kuhu pöörduda, kui inimene terroriseerib kogu kortermaja ja kõik kardavad seda naist?26.01.2015

Tere,
Selline mure mida on raske lühidalt kirjeldada, kuid püüan kokkuvõtvalt teha.
Majas on korteriühistu ja sellel oma juhtkond. Kirjade järgi on mees esimeheks, kuid 99%-lt tegeleb sellega tema naine, kes on vähemalt psühhopaadi tunnustega või veel midagi hullemat. Ta vormib kõik kirjad, suhtleb korteriomanike uste taga ja pressib teistele oma versiooni igale otsusele. Naine kasutab ka vägivalda kui oma tahtmist ei saa (peksab segamini asutuse kontori sisustuse, lõikab läbi igasugu juhtmeid kui see temale sobib hirmutamiseks, kasutab erinevaid vägivalla vorme.) Mees on tal 24/7 valve all, naine ise tööl ei käi, vaid saadab pidevalt meest ja läheb tööle vastu. Mees silmnähtavalt kardab oma naist ja täidab tema kõik hullunud soovid. See inimene on haige ja pensionärid ja samuti noored kardavad seda naist, seepärast ollakse mistahes otsusega nõus. Naine on ise kontrolliv teiste suhtes, aga ei kannata kui tema tegevust kontrollitakse, meeldib korteriühistu rahadega tegeleda, kuid selle kontrollimist takistab kõikide võtetega.
Kui inimene mitme korterilises majas võiks öelda terroriseerib oma tegevusega kaaskodanikke, kellel on õigus ja kuhu peaks pöörduma?

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Tere! Kahjuks selle küsimuse puhul peaksite vist pöörduma teiste instantside poole ja ma alustaksin õiguskaitseorganitest ehk kas konstaablist või politseist.