Paari- ja peresuhted

Küsimus: Segamini suhted02.08.2011

Tere Taas,

Lapsed on tõesti asi, mille nimel tasuks pingutada, kuid kui näiteks teine osapool on kindlalt teinud otsuse oma peas, kas sellest võib olla ka kasu. Eile näiteks luges ta ajakirja psüühika sinule ja sealt tõi mulle välja kohe näite, et kui on otsustatud lahku minna (see siis tema otsus), siis peab sellele kindlaks jääma. Ta küll on nõus tulema nõustaja juurde, kuid ütles, et ta ei usu, et hakkab mu vastu midagi tundma.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Nõustaja juures käimine ei tee teie suhet kindlasti halvemaks. Pigem aitab selgust saada. Kui mees on otsustanud lahutada, siis ei ole tõesti midagi muud teha, kui püüda rahumeelselt edaspidises kokku leppida. Nõustaja juures teineteisele selgelt sõnastades, mida ootate ja tahate, aitab teid edaspidi kindlasti, mida iganes te oma suhtega seoses ei otsusta.

parimatega,
Siiri Tõniste