Paari- ja peresuhted

Küsimus: Abielulahutus, vajan abi11.02.2011

Tere, olen äsja lahutatud naine, pärast 21a kooselu. Olen üksi ja pean jätkama oma elu. Meil oli suur pere ja nüüd on kõik laiali. Kõik on pea peale pöördunud ja mul on raskusi mõistmaks seda, mis juhtus. Olen otsinud abi tablettidest, kuid need ei lahenda mu vaimseid probleeme. Olen 50-ne aastane ja vajan psühholoog-pereterapeudi abi. Olen nelja lapse ema.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,
Ilmselt läbite praegu emotsionaalselt väga rasket perioodi - lisaks laste kodust lahkumisele, on lõppenud ka teie paarisuhe. Teil seisab ees kohanemine eluga üksinda ja sellele elule uue mõtte leidmine. Kindlasti on kannatada saanud teie eneseväärtusetunne ja nagu kirjas mainite, on segadust hinges palju.
Olete õigel teel mõeldes, et tablettidest üksi jääb väheseks. Need tuimestavad küll valu, kuid ainult suhtes teise inimesega saate ennast jälle leida.
Mina võtan kliente vastu Tallinnas, Nõmmel. Kui see sobib, võtke minuga palun ühendust, kas meili teel siiri.toniste@mail.ee või telefonil 56 456 013.
Kui elate mujal Eestis, siis leiate pereterapeudi aadressilt www.pereterapeudid.ee

Heade soovidega,
Siiri Tõniste