Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kodune keskkond, vajan psühholoogi abi14.02.2011

Tere,
Ma olen oma mehega koos juba 10 aastat. Nendest 5 aastat abielus. Laps 1a7k. Mees on vägivaldne, joob. Ta tegi minust juba...ma ei tea mida... Ta on ainus inimene, kes mind kunagi ei tunnusta. Praegu kannatab ka laps. Ma tunnen, et pean midagi ette võtma, aga ei suuda endale seda tunnistada. Hetkel ma otsin psühholoogi, kes saaks mind abistada. Kindlasti ühe-kahe kirjaga ei lahenda siin midagi. Äkki oskate soovitada mõnda professionaali ja aidata kontaktandmete osas. Ise olen olnud alati edukas nii õppimisel kui tööl. Kohe kahju, et mu enesehinnang langeb päevast päeva. Oluline vist, et vajaksin inimest Tallinnast. Kaugemale pisikesega ei saa sõita.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,
Tundub, et teie kodune olukord on nii teie kui lapse jaoks äärmiselt raske ja emotsionaalselt valus. Kahtlemata on teil tuge vaja, et endas selgusele jõuda.
Psühholoogilist abi pakuvad Tallinnas paljud psühholoogid. Kiiremini saab eravastuvõtule, tasuta polikliiniku vastuvõttu peab kauem ootama. Tasuta nõustamist pakub veel Tallinnas Kriisiabikeskus (www.eluliin.ee). Kuna ei tea teie rahalisi võimalusi, siis on raske midagi soovitada.
Minu kontaktandmed leiate siitsamalt lehelt. Suhetega tegelevaid psühholooge võite leida veel www.pereterapeudid.ee.

Jõudu soovides,
Siiri Tõniste