Paari- ja peresuhted

Küsimus: Vajan abi, abikaasa on avarii tagajärjel raskes seisus ja ise olen väga rivist väljas.19.04.2012

Tere,
Olen meleheitel, mul ei ole armuprobleem, vaib hoopis hullem, selline tunne, et endal hakkab juba kokku jooksma. Minu elukaaslane, kellega olen koos elanud 6 aastat ja meil on ühine laps, tegi aprilli alguses raske autoavarii. Tänaseks ta on koomast väljas, teadvusel aga muret teeb ta aju, arstid ütlevad, et tal on kolded ajus. Tahaks väga teada, mis see peaks tähendama ja üks küsimus veel, et me käime teda väga tihti vaatamas, näiteks eile käisime ja ta reageeris väga tormikalt - ta nuttis ja rabeles. Äkki me külastamistega teeme talle hoopis liiga ja mitte head, et selles mõttes nagu ta tunneb inimesi ära ja nagu saab jutust aru, aga vahest on tunne, et ta nagu loivab ja siis jälle on kontaktis. Palun vastake mulle, olen ikka väga rivist väljas. Ette tänades

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

See, mida praegu üle elate, on kahtlemata kirjeldamatult raske ning vajate kindlasti oma lähedaste tuge ja abi. Sama tähtis on tihe kontakt elukaaslase raviarstiga. Ainult tema oskab anda adekvaatset infot ja seletusi Teie elukaaslase seisundi ja prognoosi kohta.
Kuid selliste traumadega on sageli vastuste andjaks ka aeg.

Et iseenda tunnetega sel raskel perioodil paremini toime tulla soovitan tasuta psühholoogilist kriisiabi, mida Tallinnas pakub Tallinna Kriisiabikeskus ( www.eluliin.ee ) ja Tartus Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskus ( www.tnk.tartu.ee ).

Palju jõudu ja vastupidamist soovides,
Siiri Tõniste