Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kuidas taastada sõprus, kui avaldasin aastaid tuttavale tüdrukule, et mu tunded on enamat kui sõprus?29.01.2013

Olen noormees. Nimelt mulle meeldib üks tüdruk, me oleme tuttavad juba mitu aastat, kuid tunded tärkasid tema vastu alles hiljuti. Ma rääkisin talle oma tunnetest, kuid tema vastas, et ta võtab mind kui kallist sõpra. Ja ta ei taha mulle võimalust anda, kuna tal poiss olemas. Mina suhtlesin temaga edasi, kuid hiljem ta vastas mulle, et ei suuda minuga edasi suhelda hetkel, kuna tal on imelik, et ta peab mõtlema, mis edasi saab, kas ta tahab minuga edasi suhelda või mitte. Mina muidugi olin tema sooviga päri. Ja nüüd on sellest juba kuu möödas, me olema ainult korra näinud üksteist ja suhelnud pole ja tekib tunne nagu tema väldiks mind ja mõnes mõttes ka mina teda. Kuidas edasi toimida, kui peaks lähestikku sattuma? Kas on võimalik, et meie vahel sõprus taastub?

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Ega teie vahel kujunenud olukorrast muul viisil selgust ei saa, kui sellest rääkides. Seega kokku saades võiksite tüdrukult otse küsida, kas ta on mõelnud sõbrasuhte jätkamise peale ja seejärel tüdruku otsusega leppida. Oma tundeid olete avameelselt jaganud ja sellega kaasneb alati risk, et teine poole neid tundeid ei jaga. Samas on selgus alati kergem kui segadus ja varjatud tunded.

parimatega,
Siiri Tõniste