Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kui 4-aastane laps pissib püksi, kas see on terviseprobleem või mõjutavad kodused suhted seda?04.03.2013

Olen murest murtud. Abielu hakkab otsa saama. Praegu üldiselt pingeline aeg. Meil 4-aastane tütar. Aeg-ajalt märgab öösel voodit. Pool aastat tagasi üsna tihedalt. Käisime psühholoogi jutul ja öeldi, et see selles vanuses normaalne. Nüüd öine harvemaks jäänud, aga on hakanud püksi sirtsutama päeval. Lasteaias ei lase püksi, aga kui koju jõuab, siis hakkab trall pihta. Eile tulime pikalt sõidult autoga. Ütles, et tahab pissile ja kui auto pidama sain, siis oli kogu piss juba jõudnud turvatooli tulla. Ehmatas mind päris korralikult. Kas see on mingi trots või on oht, et tervisega korrast ära. Kas siis psüühiline või muu asi?

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Kui abielu hakkab otsa saama, siis on õhus kindlasti palju pinget, mida laps kogeb omal viisil. 4-aastane reageerib eelkõige kehaliselt, mille üheks väljenduseks on ka pissimiseprobleemid.
Soovitan lahutusega seotud raske perioodi kohta lugemist
http://www.yksikvanem.com/lahutus/.

parimatega,
Siiri Tõniste