Paari- ja peresuhted

Küsimus: Ei suuda otsustada, kuidas suhete osas jätkata19.04.2011

Ehitasin ühele prouale maja. Ta on lahutatud ning suhted läksid nii, et lõpuks tahtis ta mind enda juurde. Ta on minust 10a vanem, 64-aastane. Jätsin enda pere maha ning ei suuda nüüd otsustada, kuidas edasi. See naine on domineeriv. Kui olin kuu aega koos elanud, oli tunne, et tahan koju tagasi minna - aga häbi on. Oma naisega suhtleme iga nädal. Uue naisega voodit ei jaga, mul on oma tuba. Tunnen end nagu koduabiline. Ei suuda otsustada. Eks iga uus on alguses huvitav...

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,
Nagu ise ütlete, iga uus on huvitav, aga kas parem, see selgub aja jooksul.
Inimesed teevad elus ikka valikuid ja siis peavad nende valikute tagajärgedega leppima. Samas on meil alati õigus ümber mõelda.

Kui otsustasite oma senisest kooselust lahkuda ja uut proovida, küllap polnud siis senine elu meelepärane. Praegu tundub, et koduabilise roll samuti teile ei sobi. Elus tulebki sageli valida vaid halbade valikute vahel. Kui me oleme rahul, ei kipu me ju elu muutma.
Seega soovitan teil põhjalikult kaaluda mõlema variandi (vana ja uus kooselu) plusse ja miinuseid. Võite need selguse huvides paberile kirjutada ja see otsustamisel aluseks võtta.

See, kas teil õnnestub juba katkestatud kooselu uuesti toimima saada, sõltub suuresti ka teie naise andestamise- ja mõistmise võimest.

Parimat soovides,
Siiri Tõniste