Paari- ja peresuhted

Küsimus: Mehe endine naine kiusab21.04.2011

Tere!
Minu mure on selline, et minu mehe endine naine kiusab mind - tegelikult ei teagi kuidas seda nimetada. Ta väidab minu partnerile, et ma olen olnud teiste meestega (sellel perioodil, kui me eraldi oleme) ning otsib igasuguseid tõendeid selle kohta (mõtleb neid välja ja mängib inimestega kokku). Ta teeb mida iganes vaja, et mind mustata. Kuigi ma ei ole petnud oma partnerit, ei saa ma seda kuidagi tõestada. Me küll hetkel ei asu Eestis, aga kui sinna minema peame, hakkab kõik jälle pihta, kuna sel hetkel ei ole me koos.
Mida peaksin tegema?
See on kestnud juba 3 kuud ja aina hullemaks läheb. Vahest tekib tunne, et ma olengi kõike seda teinud, see mõjub väga kurnavalt, kui pean enda eest kogu aeg välja astuma ja tõestama oma süütust. Ei oska kuskilt abi ka paluda...

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,
Teie kirja lugedes tekib küsimus - kellele peate Te oma süütust tõestama? Oma mehele? Tema endisele naisele?
Mida üldse Teie mees sellest loost arvab? Kas olete temaga rääkinud?

Kui tunnete, et peate oma meest veenma, siis mida räägib see teie suhte kohta, kui mees usub oma eksnaist rohkem kui Teid? Siis pole probleemiks mitte endine naine, vaid usaldamatus Teie ja mehe vahel. Sel juhul peaksite tegelema oma suhtega.

Kui mees Teid usub ja tunnete, et peate veenma tema eksnaist, siis tallate küll tühja tuult. Sellisel juhul keskenduge oma paarielu elamisele ja tülitamise korral on Teie mehe kohus oma eksnaisega suhteid klaarida.

Usun, et kui olete eespool esitatud küsimustele vastanud, laheneb antud probleem iseenesest.

Heade soovidega,
Siiri Tõniste