Paari- ja peresuhted

Küsimus: Mida ette võtta kui pereelu laguneb kost, sest naine ja lapse ema joob ning tarvitab tablette?23.05.2013

Tere!
Minu elukaaslane ja lapse ema on alkohoolik, mida ta ka ise tunnistab. Oleme sõlminud igasugu kokkuleppeid perenõustaja juures ja muudes instantsides, et see joomine peab lõppema, aga tulutult... Lisaks tarbib ta ka antidepressante, rahusteid ja muid retseptiravimeid, millega seoses on tekkinud tal õhtuti ka mäluaugud. Tööl käimist pole see tal küll veel seganud, aga meie pereelu on ohtlikul pinnal, sest see närveldamine ja vaimne vägivald, mis käib nii minu kui ka lapse suhtes, on muutunud väljakannatamatuks! Kuidas toimida sel puhul, kui käib pidev närveldamine ja kas on mingeid võimalusi saata sundravile või asi võib ühe pere jaoks lõppeda vägagi kurvalt üks kord! Ette tänades!

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Küsimus on tõsine ja piisavalt keeruline, et vajaks pigem vestlust kui kirjalikku vastust. Tahaks rohkem teada, mida perenõustaja juures arutati. Reeglina on raske selliseid kokkuleppeid teha, veel raskem neist kinni pidada, kui pole teada, mis on joomise taga. On üllatav, et naise tööl käimist teie poolt mainitu ei sega, kas seal siis ei ole käitumine sarnane kodusele? Kahjuks sundravi teemat ma ei valda, aga kutsuks teid kohtumisele, esialgu kahekesi.