Paari- ja peresuhted


Küsimus: Mida peame tegema, kui tütre endine poiss-sõber ahistab ja ähvardab ning enam ei jõua sellele vastu seista?02.07.2013

Tere!
Minu tütart ja meie perekonda ahistab juba pool aastat tütre endine poiss-sõber. Ta saadab ähvardava sisuga kirju kõikidele tütre sugulastele ja sõpradele ja tuttavatele. Läbi sotsiaalvõrgustiku laimab ja mustab mu tütart. Ta saadab ametiasutusse laimavaid ja nilbeid kirju. Ta on muutnud elu täiesti väljakannatamatuks. Talvel pöördusime politseisse koos tõenditega ja tulemuseks oli see, et prokurör väitis, et lähenemiskeeldu pole vaja rakendada. Ta ütleb välja, et ta tahab mu tütre elu hävitada ja tegutseb selle nimel. Ta on identiteedi varastanud ja tõepoolest on meie elu põrguks muutnud. Oleme siiani eiranud teda, aga enam ei jaksa, sest asi läheb aina hullemaks. Politseisse on antud uus avaldus aga siiani pole tegeldud. Mis meid aitaks? Kas tütre elu peab hävinema, enne kui abi saame.

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Kurb on kuulda, et teie elu on tugevasti häiritud. Te küsite, kes aitaks, aga pereterapeut vist ei ole siin õige inimene. Kui tütar ja endine poiss-sõber või siis viimane üksi tahaks nõustamisele tulla, siis oleks teine asi, aga antud juhul pole see ju soovitud variant. Ehk uurite politseist, mida sel juhul tegema peaks, kui olete niikuinii juba nendega suhelnud? Väga loodan, et saate abi.