Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kuidas kooliaegne poiss-sõber endale tagasi võita?30.07.2013

Tere
Olen 32 a. naine, mul on selline probleem, et mulle väga meeldib endine kooli poisssõber ja ma hakkasin temaga uuesti suhtlema ja mul tekkisid tema vastu tunded. Olen talle seda kõike öelnud, et ma armastan väga teda. Tema tahtis minuga sõber olla ja meil on sellepärast väga palju tülisid olnud ja nüüd ta ei taha mind enam tagasi võtta. Mida ma peaksin tegema, et ta mulle andestaks ja tagasi tuleks minu juurde. Ma väga tänan teid.

Vastus: Kärt Kase, psühholoog-pereterapeut, FIE Kärt Kirso Suhtenõustamine, www.suhteabi.ee

Tere!
Saan aru, et teil tekkisid kooliaegse poisssõbra vastu taas tunded. Tundub, et teil on südamevalu ja ma tunnen teile kaasa. Mis jääb segaseks, on see, kas ta tahtis teiega sõber olla kooliajal või nüüd. Kahjuks ei saa ma aru ka andestamise jutust - mida mees peaks teile andestama. Kas probleem on selles, et teie tahate temaga paar olla ja tema teiega mitte rohkem kui sõber? Kui nii, siis on mul küll väga raske aidata, sest inimese tahte vastu ei saa mina teda mainitud teemal nõustada. Seega kui te tuleksite vastuvõtule ja teil oleks erinevad ning samas teineteist välistavad soovid, millega pöördute, ei saaks ma teid aidata. Küll aga on võimalik teha tööd teiega, et miks te just selles mehes kinni olete, kuidas leppida sellega, et tema teiega paarisuhet ei soovi jm sarnased teemad.