Paari- ja peresuhted

Küsimus: Mees varjab oma pere juures käimist ja salatseb09.05.2011

Elan mehega, kes on minust 8 aastat noorem. Tal on eksnaine ja 2 last. Mul on mure, sest mees vahest lihtsalt kaob 3-4 päevaks. Kui välja ilmub, siis muidugi räägib, et oli sõprade juures aga noh mina seda ei usu. Ma arvan, et ta oli eksnaise juures. Mitteusaldamine tekkis selles, et mees on mitu korda lihtsalt vahele jäänud. Ta küll vabandab ja räägib, et ta kogemata sattus sinna eksnaise juurde, aga ma ei usu teda. Kaob ta alati siis, kui on purjus. Kainena ta nii ei käitu. Kui ta kaob kodust 3-4 päevaks ega vasta sel ajal ka telefonile. Ma ei tea mida teha. Elame koos 5 aastat. Meil on ühine poeg, varsti saab 3 aastaseks. Kui aus olla, ma väga hoolin selles mehest. Aga mida teha, et need kadumised lõppeksid? Muideks, ma ei keela tal laste juurde käia ja isegi suhtlen tema eksnaisega, aga ma ikkagi ei saa aru, miks nad mõlemad varjavad minu eest seda kui minu mees seal on.
Palun aidake mind MIDA TEHA, MA EI TAHA SEDA MEEST KAOTADA, aga ei jõua enam valesid kuulata.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Teie mure on mõistetav. Paraku olete valinud elu, milles peate oma meest jagama ka tema eelmiste lastega ning mingil määral ka tema eksnaisega.
Ütlete küll, et see pole Teile probleem, aga kas ka südames nii tunnete? Mingil põhjusel pole mehel mugav Teile oma käimistest rääkida, lihtsam on varjata.

Ega siin midagi muud soovitada ei ole, kui ikka rääkimine.
Võtke see ette siis, kui mees kaine on. Väljendage talle oma tundeid olukorras, kui ta kaob ja Te temast mitu päeva midagi ei tea. Vältige süüdistamist. Ehk on vaja mehel kuulda rohkem selle kohta, et lastega suhtlemine Teid ei sega. Uurige rohkem tema suhte kohta eksnaisega ja sõnastage selgelt oma ootused sellega seoses. Muidu on oht leida ennast olukorrast, kus Teie mees on suhtes kahe naisega!?

Hirmust kaotada oma mees, on naised vahel nõus taluma halba suhet ja halba kohtlemist mehe poolt. Mehed aga võivad olla samas teadmatuses, mida naine neilt ootab ja kas üleüldse neist hoolib. Väljendades oma hoolimist ja ootusi mehele, saab suhe teie vahel kindlasti selgemaks.

Ilusat kevade jätku,
Siiri Tõniste