Paari- ja peresuhted

Küsimus: Kuidas naisega ära leppida peale kogemata juhtunud solvangut?13.04.2014

Kogemata olen kolm korda naist solvanud purjus peaga. Ei tahaks temast ilma jääda, armastan teda väga, ta ei taha rääkida sellel teemal, mina aga üritan kõike parandada. Ütleb, et tunded on kadunud. Mida teha, mida soovitate mul ette võtta, et see uuesti ellu äratada. Ütleb, et tahab niisama olla, kuigi ta elab probleemid endasse ja ei räägi nendest.

Vastus: Siiri Tõniste, kliiniline psühholoog-psühhoterapuet, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliinik, www.pereterapeudid.ee

Tere,

Kahjuks on nii, et välja öeldud sõnu tagasi võtta ei saa ning väide, et "tegin seda kogemata" täiskasvanute maailmas tõsiseltvõetav ei ole. Tekitatud kahju võite püüda heastada, kuid selleks kulub vähemalt 5 korda rohkem positiivseid tegusid kui on olnud solvavaid sõnu. Mis Teie naise südant soojendaks, teate ainult Teie ise - ehk oleks selleks alkoholist loobumine? Ning veel on tähtis - loevad ainult teod, mitte vaid sõnad.

parimatega,
Siiri Tõniste