Politsei

Küsimus: Kas politseil on õigus avalikustada rolleriõnnetuses osalenud alaealise nime?03.07.2015

Tere!
Kas politseil on õigus avalikustada alaealise nime? Juhtus nii, et sõitsin politsei eest rolleriga ära ja panin külili maha, politsei sai mind kätte ja järgmine päev ütlesid sõbrad, et sa oled kuulus, kuna minu nimi oli avalikustatud lehes.
Ise olen 17-aastane. Ja kas mul on õigus pöörduda kuhugi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Üldjuhul avaldatakse alaealiste puhul nende sugu ja vanus arvestusega, et isik ei oleks kolmandatele isikutele koheselt tuvastatav. Täisnime alaealiste korral ei kasutata ei enne ega pärast süüdimõistmist, kohtuotsuses on nende nimed tähistatud initsiaalide või tähemärgiga. Kui on avalikustatud täisnimi, võib teha vastava teate politsei sisekontrollibüroole, kus selgitatakse välja, kas ametnik on eksinud andmeid väljastades või on nimi juurde lisatud ajalehe enda poolt.