Politsei

Küsimus: Kas mul on võimalik lugeda tuttava inimese e-toimikut?03.07.2015

Kas mul on võimalik lugeda tuttava inimese e-toimikut? Kui suur on riigilõiv ja kuhu see maksta tuleb, kui tahan teise isiku e-toimikut lugeda? Kui pika aja pärast peale maakohtu süüdimõistvat otsust on e-toimik saadaval? Kas too inimene näeb mu isikukoodi ka, kelle e-toimikut vaatan?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

E-toimik on veebipõhine infosüsteem, mis võimaldab menetlusosalistel ja nende esindajatel osaleda tsiviil-, haldus-, kriminaal- ja väärteomenetluses elektrooniliselt.

E-toimiku kaudu on võimalik esitada menetlejale dokumente ning jälgida menetluse käiku. Ligipääs on tagatud üksnes nendele menetlustele ja andmetele, millega isik on seotud.

Seega igaühel õigust teiste andmeid vaadata ei ole. https://www.e-toimik.ee/ Siit leiate rohkem informatsiooni.

Pärast süüdimõistvat kohtuotsust on kohtuotsused leitavad siit: https://www.riigiteataja.ee/kohtuteave/maa_ringkonna_kohtulahendid/main.html